A bábosok ismét Kecskemétre mennek
Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozója
Október 3-6. között Kecskeméten, a Ciróka Bábszínházban rendezik meg a bábos fesztivált.
Négy nap alatt 20 bábszínház több mint 20 előadását nézheti meg a közönség. Esténként, az előadások után szakmai beszélgetésekre várják az érdeklődőket. Az off programban a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész- és bábrendező hallgatói mutatkoznak be.
Október 6-án a rendezvényt kiviszik a város főterére, ahol egész nap ingyenes előadásokat láthatnak a kecskemétiek és a városba látogatók, különböző játéklehetőségekkel kiegészítve.
A rendezvény illeszkedik a Nemzeti Kulturális Alap fennállásának 25. évfordulójára szervezett rendezvénysorozatba.
A részletes programot itt olvashatják:
OKTÓBER 3.SZERDA
10.00 óra Megnyitó - Ciróka Bábszínház, nagyterem
11.00 óra Bóbita Bábszínház, Lúdas Matyi - Ciróka Bábszínház, nagyterem
14.00 óra Budapest Bábszínház, A csomótündér - Ciróka Bábszínház, kisterem
14.00 óra Kabóca Bábszínház, Miú és Vau - Ruszt J. Stúdiószínház
16 óra Vojtina Bábszínház, A só - Katona József Színház
18.00 óra Budapest Bábszínház, A csomótündér - Ciróka Bábszínház, kisterem
18.00 óra Kabóca Bábszínház, Miú és Vau - Ruszt J. Stúdiószínház
20.30-22.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
23.00 óra Tintaló Társulás, Horgászni tilos! - Ciróka bábszínház, nagyterem
OKTÓBER 4.CSÜTÖRTÖK
10.00 óra Napsugár Bábszínház, A helység kalapácsa - Katona József Színház
11.30 óra Csodamalom Bábszínház, Mindenkinek vannak manói, avagy A MANÓGYÁR -Ciróka nagyterem
13.15 óra Bábművész Szövetség évi rendes közgyűlése - Ifjúsági Otthon
14.30 óra MárkusZínház, Hős Miklós - Ifjúsági Otthon, Színházterem
16.30 óra OFF program - Meseszínház, Rozsnyó, Csillagokkal táncoló Kojot - Ruszt J. Stúdiószínház
16.30 óra OFF program - Kovács Domokos, H.A.N. - Ciróka Bábszínház, kisterem
18.30 óra Ciróka Bábszínház, A lepkeoroszlán - Ciróka Bábszínház, nagyterem
21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
24.00 óra OFF program - SZFE rendező szakos hallgatók bemutatkozása - Ciróka Bábszínház, kisterem
Béla Bábszínház, Hurka Gyurka - Ciróka Bábszínház, kisterem
14.30 óra Ziránó Színház- Mesebolt Bábszínház, Ágoston, avagy egér a felhők között - Ruszt J. Stúdiószínház
14.30 óra Kövér Béla Bábszínház, Hurka Gyurka - Ciróka Bábszínház, kisterem
16.00 óra Mesebolt Bábszínház, A császár új ruhája - Ciróka Bábszínház, nagyterem
18.30 óra Fabók Mancsi Bábszínháza, A háromágú tölgyfa tündére - Ciróka nagyterem
21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
24.00 óra OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása - Ciróka Bábszínház, kisterem
OKTÓBER 6.SZOMBAT
10.00 óra Vaskakas Bábszínház, A halhatatlanságra vágyó királyfi - Ciróka nagyterem
11.30 óra Kolibri Színház, Hengergő - Hírös Agóra, nagyszínpad
11.30 óra Hepp Trupp Családi Bábszínház - Magamura Alkotóműhely, Jancsi és Juliska édes álma - Ruszt J. Stúdiószínház
14.30 óra OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása - Ciróka kisterem (Zártkörű)
14.30 óra OFF program, Szegény Dzsoni és Árnika, a Színház- és Filmművészeti Egyetem, aKabóca Bábszínház és a Budapest Bábszínház koprodukciója - Ifjúsági Otthon színházterem
16.30 óra Kolibri Színház, Hengergő - Hírös Agóra, nagyszínpad
16.30 óra Hepp Trupp Családi Bábszínház - Magamura Alkotóműhely, Jancsi és Juliska édes álma - Ruszt J. Stúdiószínház
18.30 óra Griff Bábszínház, Varázskert- Ciróka Bábszínház, nagyterem
21.00-23.00 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
23.00 óra Záró percek, majd koncert a Czappa Band zenekarral
SZABADTÉRI PROGRAMOK 2018. október 6. szombat
10.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
10.30 óra Lúdas Matyi, Griff Bábszínház - Emléktár tér
11.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
11.30 óra Az égigérő fa, MárkusZínház - Emléktár tér
14.00 óra Babszem Jankó, Ziránó Színház - Emléktár tér
15.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
15.00 óra STOP, Mikropódium Családi Bábszínház - Emléktár tér
15.30 óra Vitéz László, Pályi János előadása - Emléktár tér
16.30 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
17.00 óra Mamlasz királyság krónikája, Kabóca Bábszínház, Emléktár-tér
Folyamatos programok 10-18 óráig
Bartha Tóni csúzlizdája, Tekergőtér-ügyességi játékok, Kádár Ferkó Fotószínháza, Bábjáték automata, Bálnasimogató, Ládafia Bábszínház fa körhintája
További információk a Ciróka Bábszínház oldalán, itt érhetők el.